Przejdź do głównej zawartości

"Bilet do szczęścia" - Beata Majewska - recenzja

"Bilet do szczęścia" to kontynuacja losów Łucji i Hugona, zawartych w powieści "Konkurs na żonę".
Przyznam, że byłam ich bardzo ciekawa i nie zawiodłam się. 😊
Zacznę od tego, że nie wiele brakowało, a nie byłoby tej recenzji. Bardzo się ucieszyłam z informacji, że recenzenci pierwszej części (Ci, którzy recenzję opublikowali) otrzymają również drugą. Po tym jak sporo osób po kolei cieszyło się z otrzymanych egzemplarzy, a do mnie nie docierał on nadal, było mi przykro i byłam wściekła na pocztę, która moją przesyłkę zagubiła.
Swój smutek wylałam tam, gdzie inni się cieszyli ze swoich egzemplarzy. Sama Autorka poradziła mi zwrócić się do wydawnictwa i tak oto w piątek wąchałam (tak już mam 👃) własny. 😀

Z okładki:
Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że mężczyzna ją uwiódł, aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana, a na dodatek jest w ciąży. W pierwszym odruchu chce zerwać związek z Hajdukiewiczem i wrócić w rodzinne strony. Kiedy jej chora babka trafia do krakowskiego szpitala, dziewczyna postanawia pozostać w mieszkaniu Hugona na czas jej rekonwalescencji. Dla mężczyzny, który odkrywa, że naprawdę kocha Łucję, staje się to jedyną szansą na jej odzyskanie. Ale czy Łucja zdoła uwierzyć w szczerość jego uczuć?
Ode mnie:
"Bilet do szczęścia" to powieść, która poruszyła kilka zakamarków w moim sercu. Pokazuje jak trudno odzyskać utracone zaufanie.
Łucja bardzo kocha Hugona, ale po tym jak zawiódł jej zaufanie, trzyma go na dystans. Zawarli jasną umowę, ale z czasem oboje dostrzegają, że to oddalanie się od siebie im przeszkadza.

"Wegetujemy. Zamiast żyć, odgrywamy role w spektaklu pod tytułem Małżeństwo na czas określony, jesteśmy jak dwójka schodzących sobie z drogi, ostatnio coraz mniej lubiących się lokatorów - skonstatowała z goryczą."

Czy znajdą jeszcze drogę powrotną do siebie? Czy dalej pójdą razem, czy każde w swoją stronę? Przed Łucją trudna decyzja - czy dać ukochanemu szansę? Czy będzie w stanie ponownie mu zaufać i uwierzyć, że kocha ją szczerze?
Autorka porusza również bardzo ważny temat, jakim jest przebaczanie. Wybaczyć nie jest łatwo, trzeba do tego dojrzeć, ale robimy to przede wszystkim dla siebie. Przebaczając komuś, sami ściągamy ciężar z własnego umysłu. Tylko ile jesteśmy w stanie wybaczyć?

To piękna powieść o miłości, próbie odbudowania szczęścia oraz zaufaniu, które łatwo stracić, a ciężko odbudować - może właśnie dlatego stała mi się bardzo bliska... Kibicowałam bohaterom, bo jeśli im się uda, to da mi kopa, że może i w moim życiu się ułoży.

Czytając, chciałam zaznaczyć znacznie więcej, ale zanim oderwałam się od czytania, to fragment do zaznaczenia dawno zgubiłam. 😛
Podobał mi się na przykład fragment, jak Hugo wybrnął z sytuacji z Andżeliką. 😉

Odpowiadało mi również tempo akcji. Wydarzenia były spójne, nie za wolne, ani nie za szybkie. Pani Beata sprawnie przenosiła bohaterów z Krakowa do Podola, wszystko ładnie się przeplatało. Czytając nie miałam ochoty przerywać, dopóki nie skończę, co chyba jest stwierdzeniem, że bardzo mi się podobało. Przyznam nawet, że bardziej niż pierwsza część, choć to wcale nie oznacza, że "Konkurs na żonę" był gorszy - co to, to nie! W drugiej części bohaterowie są dojrzalsi, dopuszczają do siebie więcej niż by chcieli i starają się sobie z tym poradzić. Hugo - że naprawdę kocha Łucję i nie chce jej stracić. A przecież tak się starał, aby pancerz wokół jego serca się nie zawalił. Łucja - z wyrywającym się sercem do męża i umysłem, który przypomina, jak ją potraktował.

Wydawnictwo: Publicat/Książnica
Stron: 288

Za możliwość przeczytania bardzo dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Publicat S.A. / Wydawnictwu Książnica
https://publicat.pl/

https://publicat.pl/ksiaznica

Komentarze

  1. Potwierdzam - obie książki są wspaniałe. Mi też bardziej spodobał się drugi tom i już nie mogę się doczekać trzeciego. Jestem ciekawa czym tym razem zaskoczy nas pani Beata.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Również czekam na trzeci część i strasznie jestem ciekawa, o którym z bohaterów będzie :)

      Usuń

Prześlij komentarz