Przejdź do głównej zawartości

"Obudź się, Kopciuszku" - Natalia Sońska

Pożyczając pożyczoną książkę (za zgodą właścicielki oczywiście) miałam okazję przeczytać "Obudź się, Kopciuszku" Natalii Sońskiej. W zasadzie to nawet nie okazję, a przyjemność.

Alicja jest młoda, samotna i zamknięta w sobie. Bierze każdy możliwy dyżur, czy nadgodziny, aby nie mieć czasu na rozpamiętywanie przeszłości. A życie dało jej nieźle w kość. Przyjaciół również trzyma na dystans, choć ma wyrzuty, że ich zaniedbuje. Dla "świętego spokoju" zgadza się na wspólnego sylwestra, na którego nie ma ochoty. I to gdzie? W Zakopanem, wśród tłumów ludzi, gwaru i głośnej muzyki.
I do głowy jej nie przyszło, że ten wyjazd sporo namiesza w jej życiu. 😍

Historia, która pokazuje jak jedno, z pozoru niewinne spotkanie, może zasiać ziarenko nadziei. Nawet jeśli go nie dostrzeżemy od razu, ono i tak będzie kiełkowało, aż będzie gotowe ponownie dać nadzieję na lepszą przyszłość. Ale to od nas zależy czy zrobimy w jej kierunku krok, a czasem nawet skok. Jesteście ciekawi jakie decyzje podejmuje Lilka (Alicja)? Zapraszam do lektury 😋

Ciepła, wzruszająca i pełna nadziei opowieść o dziewczynie doświadczonej przez los. Wciągnęła mnie w całości i nie chciała puścić do ostatniej strony. Czyta się lekko, z momentami grozy w oczach (jak to? to nie może tak być!), a momentami z uśmiechem na ustach.

Polecam, bo naprawdę warto 👍

Moje ulubione cytaty:

"Zza najcięższych chmur również można dostrzec słońce, a nawet jeśli towarzyszy mu rzęsisty deszcz, zawsze pozostaje barwna, pocieszająca tęcza. Trzeba tylko chcieć ją zauważyć."

"Powiem ci, że ja to sobie nie wyobrażam inaczej, jak tylko domowe wyroby na stole postawić. Inaczej to wszystko smakuje, jak wiadomo, z czyich rąk i czyjego serca wyszło. [...] A nie szybko , w sklepie kupione i jest. Świąt człowiek nie odczuje, jak ich sam nie przygotuje od początku do końca."

"Kochać się można codziennie i każdego dnia inaczej, odwiedzać w domach, robić wystawne obiady też, ale atmosfera i magia świąt jest wtedy, kiedy jest tradycja, o!"

Jest jeszcze jeden, o architekturze torsu, ale nie chcę zdradzać za dużo 😂

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 320

Komentarze