Przejdź do głównej zawartości

Nowy Rok - nowy początek ?

Podobno "jaki pierwszy dzień Nowego Roku, taki cały rok".
Jeśli tak jest rzeczywiście to ja za ten rok podziękuję i poczekam na kolejny. Nie tylko ze względu na pierwszy dzień, ale i te następne też.
Biorę jednak poprawkę na to powiedzenie,w czym pomoże mi "Twój dziennik", który dostałam od córci na urodziny. Z dniem 8 stycznia czytamy notkę "Nie musisz czekać do Sylwestra, żeby zacząć OD NOWA" - i tego będę się trzymać.

W tym roku nie robię żadnej listy postanowień, bo jakoś nie potrafię się ich trzymać. Wiem jednak, że w tym roku przede mną sporo pracy: nad sobą, nad relacją z D., nad finansami i znajdzie się coś jeszcze - zawsze tak jest. To będzie pracowity rok, ale liczę na pozytywne efekty.

Zaczynam od "słoika szczęśliwych chwil 2016". Mam w nim jakieś sześć karteczek. Nie jest to optymistyczna ilość, ale dopiero się uczę dostrzegać pozytywne zdarzenia.
Słoik na razie jest "goły" i pokażę go dopiero jak coś z nim zrobię, choć jeszcze nie mam pomysłu. Mam nadzieję, że do tego czasu karteczek znacznie przybędzie ;)

Komentarze

  1. I mam nadzieje, że znajdziesz czas dla mnie ;)

    a z tym słoikiem, ja swojego nie założyłam, ale pod koniec dnia, gdy już odsapnę, to właśnie wtedy się zastanawiam, co bym napisała na takiej karteczce :) to naprawdę mogą być z pozoru błahe rzeczy, które jednak dadzą taki promyk uśmiechu w ciągu dnia, a to ktoś żart opowiedział, a to ktoś bezinteresownie pomógł, a to, że córa tak po prostu przyszła i się przytuliła, obserwuj świat a zdziwisz się ile jest rzeczy, które potrafią wywołać uśmiech ;) (mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu będę miała swój udział na karteczce ;) )

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz