Przejdź do głównej zawartości

Wieprz, Frydrychowice, Nidek

Wycieczka nr.4
Data: 25.09.2016r.
Skład na dziś: Nikolka, mama, tata, Pieczarka Piotrek (z Gangu Świeżaków)

Trasa: Leńcze - Wieprz - Frydrychowice - Nidek - Wieprz - Leńcze
Forma: wycieczka samochodowa
Liczba kilometrów: 91,5

Korzystając z ładnej niedzieli wybraliśmy się na wycieczkę do oddalonych o około 30km wsi.
Wycieczkę odrobinę zmodyfikowaliśmy, ze względu na organizowany w Wieprzu rajd niepełnosprawnych i nieprzejezdne drogi, ale wyszło nam to na dobre.
Zaczęliśmy od obejrzenia Kościoła Wszystkich Świętych w Wieprzu oraz kapliczek Drogi Krzyżowej znajdujących się przed jego wejściem.
W związku z zamknięciem drogi przy kościele, zawróciliśmy i udaliśmy się do kościoła we Frydrychowicach, gdzie akurat był odpust. Wzbogaciłyśmy się z Nikolką o bransoletki, poszliśmy na obiecane lody, obejrzeli kościół i pojechali dalej.


Kolejny przystanek - Nidek i tutejszy drewniany kościółek p.w. św. App. Szymona i Judy Tadeusza z XVI wieku, który jest na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, obok nowy kościół parafialny oraz naprzeciwko zabytkowy osiemnastowieczny dworek, który niestety jest remontowany i już nie wygląda jak zabytkowy...
Na zakończenie wycieczki wróciliśmy do Wieprza, gdzie obejrzeliśmy mecz, w którym tutejszy "Orzeł" Wieprz podejmował sąsiadującego z naszymi Leńczami "Sokoła" Przytkowice. Wynik końcowy: 2-2

Po meczu wróciliśmy do domu. Zadowoleni, troszkę zmęczeni i chętni na kolację ;)

Komentarze